Detoks

Detoks - odtrucie organizmu

Z licznych badań naukowych oraz wieloletniej praktyki terapeutów w zakresie leczenia uzależnień wynika, że profesjonalnie przeprowadzony detox organizmu znacząco zwiększa szansę na powodzenie właściwiej terapii u osób uzależnionych. Wzorem innych renomowanych ośrodków leczenia uzależnień, w których realizowane są odtrucia alkoholowe, przeprowadzamy detoks, jako integralny element terapii.

Dlaczego ten etap jest tak ważny? Ponieważ równego typu uzależnienia związane są z pogorszeniem ogólnej kondycji człowieka. Osoba uzależniona boryka się zazwyczaj z wieloma problemami zdrowotnymi oraz psychicznymi. Im dalsze stadium nałogu, tym większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Detox natomiast pozwala złagodzić i zminimalizować te niebezpieczne dolegliwości oraz przywrócić równowagę psychiczną.

Detoks to po prostu odtrucie organizmu człowieka ze szkodliwych substancji (alkohol, narkotyki), który ma na celu regenerację stanu fizycznego pacjenta. Przywrócenie sił witalnych za pomocą odtrucia to warunek przystąpienia do terapii właściwej. Zdrowy organizm, oczyszczony podczas detoxu ze szkodliwych substancji i złej energii to gwarancja wysokiej skuteczności leczenia odwykowego.

Detoks składa się z dwóch podstawowych etapów:

Detox w naszym ośrodku przebiega pod okiem specjalistów, dzięki czemu przeprowadzane tu odtrucia są w pełni bezpieczne dla zdrowia. I choć odtrucia alkoholowe i narkotykowe bywają często nieprzyjemne, są procedurą niezbędną. Profesjonalnie i kompleksowo przeprowadzony detoks to pierwszy krok do trzeźwości. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalnej kadrze przejdziesz ten etap w łagodny sposób.

I choć odtrucia alkoholowe i narkotykowe bywają często nieprzyjemne, są procedurą niezbędną. Profesjonalnie i kompleksowo przeprowadzony detox to pierwszy krok do trzeźwości.

Dane kontaktowe

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA

87-850 Choceń ul. Ługowiska 1