Leczenie alkoholizmu

Nie wyobrażasz sobie dnia bez drinka? Źle się czujesz, kiedy nie masz alkoholu w zasięgu ręki? Znajomi oraz bliscy namawiają Cię do zmiany sposobu życia? A może Ty sam zauważyłeś niepokojące objawy i chcesz zmienić swoje życie?
Niezależnie od tego, czy próbujesz zerwać z nałogiem po raz pierwszy, czy też masz już za sobą kilka nieudanych podejść - wybierz ośrodek odwykowy Oaza. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu poparte wysoką skutecznością.

Kiedy rozpocząć leczenie? Jak najszybciej! Jeśli zauważyłeś, że:

- nie zwlekaj i zapisz się na terapię!

Im wcześniej zdasz sobie sprawę z powagi swojego problemu, tym szybciej pokonasz nałóg i zaczniesz nowe, lepsze życie. Nie warto okłamywać siebie i innych, że alkoholizm Ciebie nie dotyczy. W dostępnej na naszej stronie zakładce "Czy muszę się leczyć" znajdziesz kilka testów, które pomogą Ci zdiagnozować skalę Twojego problemu.

Alkoholizm jako choroba

Alkoholizm to choroba i tak jak inne dolegliwości można go zdiagnozować i leczyć! Proces leczenia jest złożony i składa się z kilku etapów. Pierwszym, a zarazem jednym z najważniejszych, jest uświadomienie i zaakceptowanie swojego uzależnienia oraz chęć wyjścia z nałogu i przyjęcia pomocy. Lata doświadczeń potwierdziły natomiast, że terapię najlepiej zacząć od detoksu, czyli odtrucia alkoholowego. Ten etap może się wiązać z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, jednak dzięki fachowej opiece można je skutecznie zminimalizować. Detoks przeprowadzany w naszym ośrodku jest całkowicie bezpieczny i przynosi wiele korzyści: przywraca równowagę wodno-elektrolitową, pomaga uzupełnić niezbędne składniki odżywcze oraz korzystnie wpływa na stan psychiczny. Odpowiednio przeprowadzony jest gwarancją dalszego skutecznego leczenia alkoholizmu.

Proces terapeutyczny

Warto podkreślić, że pobyt w Prywatnym Ośrodku Oaza pacjent zaczyna od konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty przeprowadzane są niezbędne badania, na podstawie których określa się ogólny stan zdrowia. Następnie lekarz ustala optymalny plan leczenia alkoholizmu. Istotne jest indywidualne podejście, ponieważ sytuacja każdego z pacjentów jest inna - nie istnieje jedna i uniwersalna recepta na sukces. Odmienna jest również specyfika choroby w przypadku kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj to kobiety szybciej się uzależniają, a ma na to wpływ kilka czynników: gospodarka hormonalna (szczególnie obecność estrogenów), enzymy wątrobowe oraz większa ilość tkanki tłuszczowej. Często też alkoholizm mylony jest u kobiet z depresją bądź nerwicą.
Uzależnienie ma swoje podłoże psychiczne, psychiczne oraz społeczne, dlatego skuteczny plan walki z nałogiem musi uwzględniać wszystkie te trzy aspekty. Terapia, w zależności od potrzeb, może odbywać się w formie stacjonarnej albo ambulatoryjnej. Pacjentom udostępniamy "Biblioteczkę terapeutyczną", która zawiera inspirujące i motywujące książki, takie jak: Rak duszy, Uwolnić się z sieci czy Poza kontrolą. W ośrodku wyświetlamy także filmy dydaktyczne. Proces terapeutyczny nie kończy się jednak na pobycie w Oazie. Alkoholizm może powrócić w każdej chwili. Nawet niewinnie wyglądający cukierek czy też syrop na kaszel mogą przyczynić się do nawrotu tej choroby. Dlatego po ukończeniu terapii możesz zapisać się na sesje zapobiegawcze nawrotom - oferujemy roczny okres wsparcia dla pacjentów.
 

Podejmij świadomą decyzję!

Nie trać czasu na łudzenie się, że nałóg sam zniknie. Tak się nie stanie. Potrzebna jest Twoja ciężka praca i odpowiednia motywacja. Jeśli czujesz, że Ci jej brakuje, nie martw się! Możesz liczyć na naszą pomoc! Podczas trwania terapii stopniowo umocnisz się w przekonaniu, że jedynie życie bez nałogu może być w pełni szczęśliwe. Znowu przejmiesz kontrolę nas swoimi emocjami oraz decyzjami. Będziesz miał wystarczająco dużo siły, aby móc powiedzieć: NIE. Jesteś gotowy na zmianę na lepsze? Chcesz na stałe podnieść jakość swojego życia? Zapisz się na terapię w naszym ośrodku! Zapewniamy komfortowe warunki, wykwalifikowaną kadrę, nowoczesny sprzęt, miłą atmosferę oraz anonimowość. Naszą skuteczność potwierdziło wielu zadowolonych pacjentów.
Jeśli to nie Ty masz problem z alkoholizmem, ale ma go ktoś z Twoich bliskich - spróbuj zmotywować go do leczenia. Pamiętaj również o tym, że również Tobie należy się wsparcie. Nasz prywatny ośrodek zapewnia fachową pomoc także osobom współuzależnionym. Więcej informacji na temat znajdziesz w zakładce "Co to jest współuzależnienie?".


Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy są do dyspozycji przez całą dobę.
 

Dane kontaktowe

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA

87-850 Choceń ul. Ługowiska 1