Okolica

Przyjeżdżając do naszego ośrodka możesz liczyć nie tylko na wysokiej jakości pomoc terapeutyczną dotyczącą uzależnień. Podczas pobytu w ośrodku możesz także skorzystać z bogatej oferty zajęć urozmaicających główny blok programowy. Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat miejsc, które odwiedzamy z pacjentami ośrodka w ramach rekreacji. Dla zainteresowanych, po kliknięciu na nazwę danego miejsca nastąpi przekierowanie do stron internetowych, na których można dokładniej zapoznać się z prezentowanymi atrakcjami.

Uniejów

W Uniejowie czeka na Ciebie rozbudowany kompleks basenów termalnych, a uniejowskie solanki posiadają niezaprzeczalne walory zdrowotne. Skorzystać możesz przy tym z rozbudowanej oferty w zakresie spa & wellness.
Dla osób pragnących bardziej aktywnej rozrywki Uniejów proponuje wizytę w kasztelu rycerskim, gdzie w ramach Akademii Rycerskiej można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzutu włócznią, a nawet fechtunku rycerskim orężem. Klimatu dodaje znajdujący się w Uniejowie XIV-wieczny zamek, pozwalający poczuć niezwykłość minionych wieków.

Park jurajski

Podczas wizyty w znajdującym się w Solcu Kujawskim Parku jurajskim będziesz mieć okazję poczuć się jak w filmach o dinozaurach S. Spielberga! Do zobaczenia jest aż 160 modeli dinozaurów, umieszczonych na świetnie zaprojektowanej ścieżce edukacyjnej.

Licheń

Sanktuarium w Licheniu to jedno z najbardziej niezwykłych i najchętniej odwiedzanych przez pielgrzymów miejsc. Niezwykła historia objawień w lesie grąblińskim i powstania jednej z największych na świecie świątyń może zainteresować nie tylko osoby wierzące, ale też i te, które chciałyby poznać niezwykły koloryt i specyfikę polskiej religijności, która wpisana jest w mury niezwykłego sanktuarium. Doskonałe miejsce nie tylko do zwiedzania, ale i do refleksji.

Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy

Doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Na terenie Parku znajdują się wyjątkowe rezerwaty przyrody: "Wilanów", "Dębina", "Rzeka Przyłężek", "Zdroiskie Buki". Ponad 20 rzek i jezior stwarza doskonałe warunki do wędkowania, tym bardziej, że nie wszystkie są zagospodarowane turystycznie, co jest walorem dla wszystkich pragnących spotkać się z prawdziwą przyrodą. Na terenie gminy Kłodawa znajdują się liczne szlaki rowerowe, pozwalające w miłej i ekologicznej atmosferze spędzić czas w zdrowy, aktywny sposób.Ponadto kopalnia soli ,którą można zwiedzać i zażyć strawy duchowej w postaci koncertu w specjalnie do tego przystosowanej sali na głębokości 600m pod poziomem ziemi.Zjazd windą 6m/s

Ciechocinek

Ciechocinek to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Znajduje się tu największa w Europie konstrukcja do odparowywania wody z solanki, której Ciechocinek zawdzięcza swój słynny, bogaty w jod mikroklimat. W tym naturalnym inhalatorium można na nowo poczuć przyjemność płynącą z tak zwyczajnej czynności, jak oddychanie. Oprócz tężni w okolicach znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych, ośrodków jeździeckich, grot solnych...

Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce

Na liczącym około 6 hektarów obszarze, z dala od hałaśliwej codzienności, w otoczeniu lasów znajduje się niezwykłe osiedle. Składa się na nie 17 obiektów z końca XVIII, XIX i początku XX wieku. Ten najmłodszy w Polsce skansen umożliwia przekonanie się na własne oczy, jak żyli ludzie w minionych wiekach. Oprócz domów mieszkalnych z tradycyjnymi ogródkami przydomowymi zobaczyć można także dom garncarza, kuźnię, szkołę... Niejednokrotnie przebywając na terenie skansenu można odnieść wrażenie, że czas jakby się cofnął...

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Osiedle w Biskupinie to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce dla tych wszystkich, których pasjonuje historia. Pieczołowicie zrekonstruowane i datowane na ok. VIII w. p.n.e. jest fenomenem na skalę światową. Można tutaj wszystkimi zmysłami poczuć, jak żyli ludzie blisko trzy tysiące lat temu. Liczne wystawy i atrakcje pozwalają lepiej zapoznać te do niedawna nieznane karty historii kultury łużyckiej.

Toruń

Miasto pretendujące do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury i mające do tego podstawy. Można tu podziwiać m.in. najpiękniejszą w Polsce panoramę średniowiecznej części miasta, która oglądana od strony Wisły na długo zapada w pamięci. O bogatej historii Torunia powstało wiele książek, stąd też nie sposób tu wymienić nawet małej części tego, co oferuje on turystom. Urodził się tutaj m.in. Mikołaj Kopernik, który "wstrzymał Słońce, a poruszył Ziemię" - można zwiedzić nie tylko dom jego narodzin, ale i potężną katedrę św. Janów, w której był chrzczony. Historia wylewa się tutaj z każdej uliczki toruńskiej Starówki, na której znajduje się m.in. wyjątkowy Ratusz Staromiejski, przepiękny Dwór Artusa, legendarna Krzywa Wieża, ruiny zamku krzyżackiego, średniowieczne umocnienia iluminowane tak wspaniale, że wieczorny spacer po dawnych uliczkach wydaje się być niemalże magicznym doświadczeniem; Nie zapominajmy także o słynnych toruńskich piernikach i poświęconych im Muzeum, Planetarium i całej masie instytucji kulturalnych; Nie dziwi wobec tego fakt, że wielu młodych ludzi przyjeżdżających do Torunia na studia zostaje tu już na stałe.

Dane kontaktowe

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA

87-850 Choceń ul. Ługowiska 1